Омолодження шкіри є затребуваним напрямком сучасної естетичної косметології. Причому в даний час все частіше перевага надається прогресивним неінвазивним (без порушення цілісності шкіри) і навіть безконтактним способам дії. І одна з інноваційних та результативних методик – плазмове омолодження (безопераційна пластика).
Більшість, якщо не всі, види оновлення шкіри засновані на принципі її контрольованого пошкодження, що провокує процес регенерації, що в кінцевому підсумку призводить до зменшення видимих ознак старіння. Плазмовий метод працює за цією ж схемою, але з невеликими хитрощами.
По-перше, діюча речовина – плазма – це високоенергетичний іонізований газ. По-друге, азот, що використовується, хімічно інертний і пригнічує горіння тканин, витісняючи з них кисень, необхідний для процесу окислення. В результаті, шари шкіри ушкоджуються плазмою (через нагрівання, розщеплення та випаровування), але не згоряють як під дією аблятивних лазерів, тому і відкритих ран не утворюється. Такий підхід скорочує ризик побічних ефектів у вигляді шрамів, інфекцій та депігментації.
Чого чекати від плазмового омолодження
Зменшення вже наявних вікових змін, профілактика їх прогресування та ранньої появи. Процедура надає виражений ліфтинг-ефект (за рахунок «випарювання» шкірного клаптя), згладжує шкірний рельєф за рахунок зменшення глибини динамічних та статичних зморшок, пом'якшення ходу природних складок, покращує та вирівнює тон шкіри. Причому результат не лише з'являється незабаром після початку лікувального курсу, а й поступово наростає протягом кількох місяців. Найбільшого ефекту очікується приблизно через 3 місяці.
Показання до застосування
- Безопераційна блефаропластика.
- Лікування стрій та видалення рубців.
- Лікування акне та постакне.
- Видалення зморшок навколо очей (гусячі лапки), навколо рота (кисет).
- Усунення в'ялості шкіри: на шиї, животі (плідні животи).
- Вирівнювання контуру обличчя.
- Видалення фібром, невусів, папілом, пігментних плям, ксантелазм, дискератозу.
Протипоказання
- Діагностовані онкологічні захворювання будь-якої локалізації.
- Наявність у зоні впливу передракових захворювань шкіри чи підозра на такі. Інші доброякісні новоутворення є протипоказанням щодо плазмового омолодження.
- ЛОР-захворювання на стадії загострення (гайморит та інші форми синуситу, риніти, риносинусити).
- Період вагітності. У той же час процедура має досить високий профіль безпеки, тому що не призводить до системних (загальних) змін та виражених метаболічних зрушень. І в медичних виданнях є повідомлення про успішне застосування плазмового омолодження у жінок, які виношують дитину. Але не слід забувати, що фізіологічні гормональні зміни під час вагітності впливають на стан шкіри і можуть змінити результативність процедури.
- Період грудного вигодовування.
- Захворювання крові, але при цьому наявність легкої залізодефіцитної анемії із задовільним самопочуттям зазвичай не є підставою для відмови від процедури, що омолоджує.
- Гострий період інфекційних захворювань; наявність підвищеної температури тіла.
- Захворювання щитовидної залози, що супроводжуються локальною або дифузною гіпертрофією її тканин та/або гормональними змінами.
- Ниркова та печінкова недостатність.
- Серцево-судинні захворювання на стадії декомпенсації.
Як проводять процедуру
Плазмове омолодження особи не вимагає проведення спеціальної підготовки, попереднього дотримання будь-якої дієти, зміни звичного способу життя. Але за кілька днів до сеансу бажано не використовувати агресивні скраби та пілінги, відвідувати солярій, а людям зі схильністю до алергічних реакцій не варто пробувати нові продукти та косметичні засоби догляду.
При використанні апарату навіть пацієнти з низьким больовим порогом не потребують місцевого знеболювання. Лікувальний/омолоджуючий сеанс триває 15-30 хвилин, його тривалість залежить від виразності проблеми та площі оброблюваної області.
Пацієнтка розташовується в косметологічному кріслі або на кушетці, а спеціаліст, що проводить процедуру, безконтактно направляє на її шкіру пульсуючий потік або струмінь плазми з наконечника апарату. При цьому є можливість вибрати режим роботи, який найбільше підходить даному пацієнту. Сеанс зазвичай починається з попередньої обробки шкіри для її підготовки до подальшого більш сильного впливу і для зниження інтенсивності відчуттів. Після завершення процедури оброблена область не потребує нанесення будь-яких препаратів. Протягом 3 наступних днів бажано утримаються від скрабів, пілінгів, відвідування пляжу та солярію.
Кількість процедур, що рекомендується, — 1-2 процедури на рік.